Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2013

ΠΑΟΚ Κοζάνης – ΑΠΣ Νεφέλες 2 - 2

Πολύ καλές εντυπώσεις για το μέλλον  άφησε στην Κοζάνη η νεοσύστατη γυναικεία  ομάδα ποδοσφαίρου της Πιερίας  ΄΄ΑΠΣ ΝΕΦΕΛΕΣ΄΄, όπου πήρε την ισοπαλία 2-2 με κορίτσια που για πρώτη φορά έπαιξαν σε επίσημο παιχνίδι και ανταποκρίθηκαν πλήρως μέσα στον αγωνιστικό χώρο,
απέναντι σε μια έμπειρη  ομάδα όπως είναι η ομάδα του ΄΄ΠΑΟΚ ΚΟΖΑΝΗΣ΄΄
Οι καλύτερες φάσεις και γκολ του αγώνα:
9ο λεπτό ΓΚΟΛ!:  1-0 για την Κοζάνη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι  με την Μπινπίρη.
21ο λεπτό: Σουτ από την Τριγωντζή για τις Νεφέλες άουτ.
22ο λεπτό: Ένα πολύ καλό σουτ για την ομάδα της Κατερίνης από την Παραστατίδου και με δυσκολία πετάγετε η Καρανίκου για να διώξει την μπάλα.
25ο λεπτό ΓΚΟΛ!: 1-1 για τις Νεφέλες με δυνατό σουτ από την Τριγωντζή.
26ο λεπτό: ΓΚΟΛ!: 2-1 για την ομάδα της Κοζάνης με σκόρερ την Μπιλιάγκα.
39ο λεπτό: Πολύ καλή φάση για τις Νεφέλες μέσα στην περιοχή σε διπλό σουτ αποκρούει η Καρανίκου πάνω στην γραμμή
85ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ για τις Νεφέλες με την Παραστατίδου αποκρούει η Καρανίκου.
91ο λεπτό ΓΚΟΛ!: το 2-2 για τα κορίτσια της Πιερίας με έξοχο σουτ από την Παραστατίδου που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ Κοζάνης: Καρανίκου, Τρουπτσίδου, Παρδάλη, Αγγελίδου, Λιούλια (46΄Πεχλιβανίδου), Μπινπίρη, Τρουπτσίδου, Τσιόπτσια (56΄Νίτσα), Μπιλιάγκα, Βεντούλη, Καβαλιέρου (67΄Μαργαρίτη).
ΑΠΣ Νεφέλες ( Ανθούλα Σαββίδου): Γρεβενίτη, Πατσιοδήμου, Τσατλαμπά, Μιχαηλίδου, Lata, Τριγωντζή, Μετενίδου Γ., Παραστατίδου, Λαζαρίδου (Φωτιάδου), Κανδύλα (55΄Γρηγοροπούλου), Μετενίδου Ι.

Ρεπορτάζ: Γκιμπής Νίκος