Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2012

Δεν «κρατιέται» η Νίκη, «ισοπέδωσε» και Μίλωνα!!! (VIDEO) - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α2 ΒΟΛΕΥ

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΜΙΛΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 0-3

Μετά τον Οδυσσέα η Νίκη Αιγινίου πέρασε και ο εμπόδιο του Μίλωνα και μάλιστα με 3-0 σετ
στη Νέα Σμύρνη και σπεύδει ολοταχώς για την Βόλεϊ Λιγκ. Η ομάδα του Θανάση Στράντζαλη επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της και στο ντέρμπι κορυφής καθώς για άλλη μια φορά...
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ WEBCAMERA TOY VOLLEYNEWS.GR
έπαιξε καλό βόλεϊ με γρήγορο ρυθμό με εξαίρεση μια «κοιλιά» στο 3ο σετ όταν προηγήθηκε 18-12 και επέστρεψε στον Μίλωνα να πλησιάσει στο σκορ. Η έμπειρη ομάδα της Νέας Σμύρνης ξεκίνησε δυνατά αλλά της «κόστισε» και η απώλεια του 1ου σετ με 30-28. Ένταση είχαμε στο μέσον του 1ου σετ όταν μετά από αμφισβητούμενη φάση (το video δικαιώνει τους διαιτητές) οι Γκιούρδας, Ιωακειμίδης διαμαρτυρήθηκαν έντονα και δέχτηκαν από μία κίτρινη κάρτα.

Ο Μίλων προηγήθηκε 26-25 αλλά δεν μπόρεσε να πάρει το σετ καθώς το Αιγίνιο πίεσε, είχε υπομονή και πήρε το καθοριστικό σετ.

Μετά τη νίκη αυτή η Νίκη ξέφυγε στη βαθμολογία και πλέον είναι το απόλυτο φαβορί για τον τίτλο και φυσικά για την άνοδο.

Αντίθετα, ο Μίλων και ο Οδυσσέας υποχώρησαν ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία. Τους πλησίασαν Πανελλήνιος, Μεταμόρφωση, ενώ ελπίδες τρέφουν Παναχαϊκή και Ορεστιάδα.

Διαιτητές: Κουτσούλας – Μιχαήλογλου

Σετ: 0-3 (28-30, 20-25, 23-25)

ΜΙΛΩΝ (Ιωακειμίδης):
 Γκιούρδας, Πολυχρονιάδης Καρανικολάου, Μουρούτσης, Χατζηαντωνίου, Σαμαράς / Κεχράς (λ), Πανούσος, Παπαθανασίου.

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (Στράντζαλης):
Εφραιμίδης, Γάτσης, Αναστασιάδης, Παράσογλου, Γεωργόπουλος Β., Γεωργόπουλος Α. / Κνάπεκ (λ), Μπράβο, Γκορίδης, Γκιτζέκος, Πελοπίδας, Ποτολίδης.

Μπάχαλο με την ώρα
Ο αγώνας άρχισε με 20΄καθυστέρηση καθώς έγινε μεγάλο μπέρδεμα με τις ώρες που ανακοίνωσε η ΕΟΠΕ. Ο Μίλων έχει προγραμματίσει τους εντός έδρας αγώνες τους στις 18.00 αλλά η ΕΟΠΕ είχε ανακοινώσει 19.00