Πέμπτη 18 Φεβρουαρίου 2016

Πύδνα Κίτρους-Πιερικός 0-0 (9-8 πέναλτι)/ HD Tελικός Κυπέλλου ΕΠΣ Πιερίας Με "εννιάρι" το κύπελλο στην Πύδνα

Του Νίκου Κολίτση (Metrosport.gr)
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!!! [Uncensored Edition] Με την κάμερα του Metrosport.gr στον τελικό κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας (Πύδνα Κίτρους-Πιερικός 0-0, 9-8 στα πέναλτι)
HD Βίντεο ντοκουμέντο από τη μοναδική κάμερα όχι μόνο μέσα στο γήπεδο αλλά και με την οπτική των φιλάθλων στις κερκίδες.

Highlights: οι 1200 φίλαθλοι των δύο ομάδων -όλων των ηλικιών και των δύο φύλων- στις κερκίδες, με τη συντριπτική τους πλειοψηφία να υποστηρίζουν τον Πιερικό, οι διαμαρτυρίες των παικτών, των παραγόντων και των οπαδών του Πιερικού για τις διαιτητικές αποφάσεις και τον πειθαρχικό έλεγχο στη διάρκεια του αγώνα, το αριθμητικό πλεονέκτημα της Πύδνας, με την αποβολη του Κατσιαμήτα με 2η κίτρινη κάρτα στο δεύτερο ημίχρονο και η αντίστοιχη του Κόλα του Κίτρους, λίγο πριν τη λήξη της παράτασης, η απόκρουση του Φιρινίδη του Πιερικού, ο δραματικός μαραθώνιος των πέναλτι και η ευστοχία των παικτών, το «πέναλτι της χρονιάς» από τον Κ. Σαβελίδη του Κίτρους, οι κορυφαίες ατάκες των ποδοσφαιριστών, οι διαπληκτισμοί, οι στιχομυθίες, οι προστριβές με τους διαιτητές και τους αντιπάλους, οι αντιδράσεις και τα συνθήματα των φιλάθλων, οι πανηγυρισμοί παικτών, φιλάθλων και παραγόντων της Πύδνας για την κατάκτηση του κυπέλλου, οι φωτοβολίδες και τα βεγγαλικά στους ουρανούς, οι απονομές μεταλλείων και κυπέλλων νικητών και ηττημένων και η βράβευση του Εθνικού Κατερίνης, ως πολυνίκη του θεσμού, με τους παλαίμαχους ποδοσφαιριστές, στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, οι πρωταγωνιστές, οι εναλλαγές συναισθημάτων και οι καλύτερες στιγμές σε απόσταση αναπνοής, σε 11 λεπτά που θα μείνουν στην ιστορία, σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.
Man of the match: ο Δήμας των τυπικά γηπεδούχων κέρδισε δικαιωματικά τον τίτλο με την απόδοσή του και με βάση τις ψήφους των δημοσιογράφων στο τέλος του αγώνα

Επικοινωνία: liviostitos@hotmail.com