Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2015

Λευκή ισοπαλία ο Αιγινιακός, νίκη με 4-2 η Πύδνα Κίτρους, διπλό ο Πιερικός με 0-2, ήττα 1-2 ο Αχιλλέας-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αρχικές συνθέσεις
Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Μώκος, Πανταζής, Μήτσης, Καρύδης, Καρυπιάδης, Σαλταπίδας, Σουκρήογλου, Πέντσας, Τζερεμές, Νάκος
Πάγκος:Λεοντίου, Μητσέλος, Στεφανίδης, Βενέτης, Κοζάκης, Γεωργίου, Μπίκας

Αιγινιακός: Τόλιος, Αραμπατζής, Μουταφτσίσκι, Λιόλιος, Δήμου, Σαββίδης, Καρακατσάνης, Ζούρκος, Γκούρτσας, Πέντα, Γουέλκαμ
Πάγκος: Φαρμάκης, Αντωνιάδης, Αχαλινόπουλος Λ., Δερμητζόγλου, Αχαλινόπουλος Κ, Πασαλίδης, Ντεβέσα

«Καθάρισε» με δέκα παίκτες η Πύδνα

Μια ακόμη ήττα και αυτή τη φορά οδυνηρή γνώρισε η Φαρκαδόνα αυτή τη φορά στο Κίτρος.

Οι παίκτες του Τάκη Ρούσσα δε μπόρεσαν να λυγίσουν την τοπική Πύδνα και έχασαν με 4-2… παρά το γεγονός πως οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν από το 55ο λεπτό με παίκτη λιγότερο σημειώνοντας σε αυτό το χρονικό διάστημα 3 γκολ. Η Πύδνα προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με τον Μακράκη αλλά η Φαρκαδόνα βρήκε τα πατήματα και σημείωσε το πρώτο γκολ της χρονιάς με τον Διβανέ που στο 43ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε άψογα την ασίστ του Μηνά.
Τα πράγματα φάνηκαν να γίνονται καλύτερα για την ΑΕΦ στο 55ο λεπτό όταν η ομάδα του Κίτρους έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δημητρίου αλλά οι παίκτες του Τάκη Ρούσσα όχι μόνο δεν εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα αλλά δέχτηκαν και δύο γκολ. Το πρώτο στο 57ο λεπτό με αυτογκολ του Γιώτα που πετά από σέντρα του Καραγκούνη η μπάλα κόντραρε επάνω του και κατέληξε στα δίχτυα του Ντάσκα ενώ στο 69ο λεπτό ο Κόλα με σούτ και αφού η μπάλα άλλαξε πορεία σημείωσε το 3-1.
Στο 77ο λεπτό η ΑΕΦ αντέδρασε και μετά από προσπάθεια του Ζαφειρίου που «χόρεψε» την αντίπαλη άμυνα, τροφοδότησε τον Μηνά που με δυνατό σουτ
έκανε το 3-2. Όμως η Πύδνα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και κατάφερε να σημειώσει το τρίτο της γκολ με παίκτη λιγότερο στο 96ο λεπτό με τον Τσιούνη που διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Πύδνα Κίτρους: Ταταρίδης, Kola, Ραπτόπουλος, Δημητρίου, Στούμπος, Πετρουζέλης, Καραγκούνης, Δήμας, Σεχολάρι, Όττα, Μακράκης
ΑΕ Φαρκαδόνας: Ντάσκας, Νάκου, Παπαευθυμίου, Φορτούνης, Τσιούκας, Αετόπουλος, Νικούλης, Πολυζόπουλος, Μηνάς, Διβανές, Ιακωβάκης
Πηγή: goaltrikala.gr