Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου 2011

Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ - ΠΑΛΛΗΝΗ 3-2

Η Παλλήνη της έκοψε βαθμό

Η Νίκη Αιγινίου προηγήθηκε 2-0 σετ αλλά χρειάστηκε το τάι μπρέικ για να νικήσει την μαχητική Παλλήνη που παραλίγο να
κάνει την ολική ανατροπή. Η ομάδα του Θανάση Στράντζαλη...
μπήκε δυνατά και με τους Μπράβο, Ποτολίδη να υπερτερούν στην
επίθεση πήρε το προβάδισμα. Η Παλλήνη με μπροστάρη τον Μανιόπουλο πίεσε τους γηπεδούχος και ο αγώνας έγινε ντέρμπι και πρόσφερε συγκινήσεις σε όσους τον παρακολούθησαν. Με τη νίκη αυτή το Αιγίνιο παρέμεινε κοντά στους πρωτοπόρους, ενώ η Παλλήνη σε έναν ακόμα αγώνα έδειξε αγωνιστική συνέπεια, πάθος και μαχητικότητα.
Κακή η διαιτησία που έκανε λάθη και από τις δύο πλευρές με αποκορύφωμα τις λάθος θέσεις που σφύριξε ο Αβραμίδης σε βάρος της Παλλήνης στο 15-15 του 5ου σετ και στη συνέχεια πήρε πίσω την απόφαση του.

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Αβραμίδης

Τα σετ: 3-2 (25-22, 31-29, 23-25, 22-25, 17-15)

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (Στράντζαλης): Γάτσης, Αναστασιάδης, Παράσογλου, Μπράβο, Ποτολίδης, Εφραιμίδης / Κνάπεκ (λ), Γκορίδης, Γεωργόπουλος Αλ., Γεωργόπουλος Β., Γκιτζέκος, Πελοπίδας.

ΠΑΛΛΗΝΗ (Χαλβαντζάρας): Χριστοφίδης, Λιάσκος, Μπιλήρης, Χαριλάου, Ζαχαρόπουλος, Μανιόπουλος / Μπούρας (λ), Αμαξόπουλος, Ραμέας, Ψαρρής, Αντωνάκης, Κοντοδήμας.