Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2012

Αιγινιακός-Ζαφειράκης:81-73

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α' Εκασκέμ παρέμεινε η ομάδα μας επικρατώντας του Ζαφειράκη Νάουσας με σκορ 81-73.
Ο Αιγινιακός δεν ξεκίνησε καλά στην αναμέτρηση και στο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με
18 πόντους (35-53).

Με όπλο την πολύ καλή του άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο (δεχόμενος μόνο 6 πόντους από τους φιλοξενούμενους) κατάφερε να ισοφαρίσει (59-59) και να προηγηθεί στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο κατακτώντας έτσι την 6η του νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Τελικό σκορ 81-73.

Την επόμενη αγωνιστική ο Αιγινιακός θα αντιμετωπίσει τον Γ.Α.Σ Αλεξάνδρειας στο κλειστό γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ευφραιμίδης.

Δεκάλεπτα: 23-26, 35-53, 59-59, 81-73.

Α.Ο.Κ Αιγινιακός: (Λοτζανιώτης): Μωυσίδης 5(1), Μιχαηλίδης 14(3), Ηλιόπουλος 14(2), Στυλιανίδης 2, Βουλτσίδης 19(3), Αλβανός 14(1), Δένης 13.

Ζαφειράκης Νάουσας: Ιωσηφίδης 17(2), Ζιάννης 8(2), Τσακίρης 21(1), Χατζηχαρίσης 13, Γκάνας 5(1), Σκουλαριώτης 2, Σιδηρόπουλος 2, Καπνάς 5(1).