Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2012

Να ποιοι κρατούν την Ελλάδα όρθια...

Μας το έστειλε το pinakio.blogspot.gr/..... Ευχαριστούμε πολύ

Παρά τις αντιξοότητες ο Χρήστος Χρηστίδης επικεφαλής της Εορδαϊκής Δύναμης συνεχίζει με τους αθλητές του να γράφει ιστορία, αποκρούοντας την κρίση

Τρία μετάλλια κατέκτησαν οι τρεις αθλητές του Συλλόγου οι οποίοι ξεχώρισαν από τους 1000 που πάλεψαν στο τερέν

Το χαμόγελο τους έξω από το τερέν, η σοβαρότητα που επέδειξαν σε αυτό (αθλητές και προπονητής) δείχνουν το δρόμο που η Ελλάδα πρέπει να πορευτεί...αν υποθέσει κανείς πως το πεδίο μάχης του taekwondo είναι η μικρογραφία της εμπόλεμης ζώνης που βρίσκεται η χώρα αυτή τη στιγμή

Του Λευτέρη Χ. Θεοδωρακόπουλου

Το δικό της νόμο επέβαλε για ακόμη μια φορά η Εορδαϊκή Δύναμη Πτολεμαΐδας, η οποία σε αθηναϊκό έδαφος σάρωσε τα μετάλλια.
Συγκεκριμένα η Ειρήνη Μπουράκη κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο  στην κατηγορία της, η Τριανταφυλλιά Σάκκου κατέλαβε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο, ενώ η Δήμητρα Αλεξανδρίδου ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου αποσπώντας την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.