Πέρασε και το εμπόδιο του Κολινδρού και φουλάρει για την άνοδο ο ΗΡΑΚΛΗΣ Μελίκης

Στο ΔΑΚ Μελίκης ο τοπικός ΗΡΑΚΛΗΣ Μελίκης κέρδισε τον ΑΣ Κολινδρού 75-56.

karagiozopoyl-sot4
Ρεπορτάζ: Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

Το παιχνίδι στη μεγαλύτερη του διάρκεια ήταν πολύ καλό, με τις δύο ομάδες να προσέχουν πολύ τα νότα τους παίζοντας πολύ σκληρές άμυνες.
Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να φορτωθούν με αρκετά φάουλ οι παίκτες κυρίως των φιλοξενούμενων.
Μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι είχαν ένα μικρό προβάδισμα στο σκόρ . Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Κολινδρού δεν μπόρεσε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό αφού οι απουσίες λόγω τις υπέρβασης των φάουλ των παικτών της αποδυνάμωσαν αρκετά την περιφέρεια όπου μέχρι εκείνο το σημείο έδειχνε να ελέγχει καλύτερα. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να δώσει άλλο αέρα στους Μελικιώτες οι οποίοι άρχισαν να βρίσκουν πιο εύκολα το δρόμο προς το καλάθι και να ανοίξουν την διαφορά κερδίζοντας με το τελικό 75-56.