Πέμπτη 17 Απριλίου 2014

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 1-1

Ευχαριστούμε πάρα πολύ τον αποστολέα του μηνύματος.... ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ
Στην ισοπαλία «κόλλησε» ο Αιγινιακός που μοίρασε τους βαθμούς με τον Ηρακλή Ψαχνών, ολοκληρώνοντας τη σημερινή αναμέτρηση με σκορ 1-1.
Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, αποφασισμένη να διεκδικήσει ακόμα
μία νίκη με τον Νταμιάν Μπελόν στο 37' να ανοίγει το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή.
Στην επανάληψη ο Αιγινιακός είχε τις ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα αφενός με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κων/νίδη με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ κι αφετέρου με τον Πέντα ο οποίος μετά από πάσα του Γκέσιου προσπάθησε να κρεμάσει τον τερματοφύλακα αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι. Ωστόσο, σε μια αντεπίθεση στο 80',  οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο μετέτρεψαν σε γκολ με τον Πατσατζόγλου, διαμορφώνοντας το 1-1 που έμεινε και τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης(Άρτας)Βοηθοί:Μαπάνης(Άρτας),Ποντίκης(Πρέβεζας),4ος: Μπουμαρσόπουλος(Λάρισας)

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κ.ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ): Τόλιος, Σαμαράς, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Κων/νίδης, Χατζής, Μπελλόν, Μανζάνο (55' Πέντα), Γκέσιος (66'Ζούρκος), Φαμπίνιο, Κουτσοσπύρος.

ΗΡ.ΨΑΧΝΩΝ (Θ.ΓΡΑΦΑΣ):  Αθανασόπουλος, Παλαιολόγος, Παληγεώργος, Τζανής, Μπακομήτρος, Πατσατζόγλου, Γκεμίσης, Γκμπαγκουίντι (68' Ντελέκος), Στάγιτς (51' Τσούτσης), Κρητικός, Σταμάτης (46' Οχάντζα).