Κυριακή 1 Απριλίου 2012

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 1-3/ Πρωταθλήτρια στην Α2 ΒΟΛΕΥ

Για ένα σετ δυσκολεύτηκε η Νίκη Αιγινίου στην Πάτρα με αντίπαλο την Παναχαϊκή. Η πρωτοπόρος και από απόψε(χθες) πρωταθλήτρια στην κατηγορία επικράτησε με 3-1 (25-20, 25-17, 16-25, 25-16) καθώς μετά την ήττα του Μίλωνα και με δεδομένο το ρεπό της εξασφάλισε τον τίτλο στην Α2 ανδρών...
Η ομάδα του Θανάση Στράντζαλη τα βρήκε σκούρα μόνο στο 3ο σετ, όπου οι πατρινοί παίζοντας με την εφηβική τους ομάδας και χωρίς τον τιμωρημένο Μένο Ρουμελιώτη πίεσαν στο σέρβις με τον Ανδρέα Πολυχρονόπουλο να κερδίζει 7 άσους. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν χωρίς τον τιμωρημένο Μένιο Ρουμελιώτη, ενώ είχαν στην αποστολή τους τον 14χρονο Λευτέρη Στούπη.

Διατητές: Χανδρινός, Σαραβελάκης

Τα σετ: 1-3 (20-25, 17-25, 25-16, 16-25)

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Αγγελόπουλος): Διονυσόπουλος, Κοκόλας, Μούρτζης, Μαυραγάνης, Μεντένιτσα, Πολυχρονόπουλος / Σταθόπουλος (λ), Καραμπέρης (λ), Παπαδόπουλος, Γεωργακόπουλος, Παυλόπουλος

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (Στράντζαλης): Αναστασιάδης, Μπράβο, Γάτσης, Ευφραιμίδης, Β. Γεωργόπουλος, Γκορίδης / Κνάπεκ (λ), Α. Γεωργόπουλος, Παράσογλου, Γκιτζέκος

πηγή: pgeole.gr