Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2016

Έκαναν το 2 στα 2 οι Κορασίδες του Πιερικού Αρχέλαου

Ενα συναρπαστικό αγώνα παρακολούθησαν οι θεατές που βρέθηκαν στο Κλειστό Γυμναστήριο του Σιδηροδρομικού Σταθμού, όπου ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε με 50-49 του Βαφύρα Δίου, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Πιερικός Αρχέλαος πήρε μία διαφορά στη δεύτερη περίοδο, τη διεύρυνε στην τρίτη κι έδειξε να καθαρίζει το ματς, αλλά τα κορίτσια του Μιχάλη Σαραπτσή έκαναν την αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο και τελικά οι λεπτομέρειες έκριναν το παιχνίδι, το οποίο κατέκτησε ο Πιερικός Αρχέλαος με 50-49.
Τα δεκάλεπτα: 9-9, 26-25, 42-33, 50-49.
Διαιτιητής: Τσολογιάννης Θεόφιλος
ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Καραλή 6, Κιολέογλου, Τσολακίδου 2, Λεκάι 11 (!), Μπουμπουλέντρα 20, Ζήσκοφ, Διονυσίου, Αγγελή, Δημητριάδου 11, Κατανά.
ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Συμεωνίδου, Ξηρομερίτη Μ.Ε. 4, Ξηρομερίτη Σ., Λαμπίρη, Μίχαλου, Κατσιούλα 2, Καρανικόλα Σ.7, Καρανικόλα Α., Καρατάσιου 22 (4), Παντζιάλα 14.