Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2015

Απτόητη η Πύδνα Κίτρους νίκησε και τον Πύρασο με 2-0/ Γ' Εθνική: Τα αποτελέσματα

Χάρη σε γκολ των Μακράκη στο 74' και Τσιούνη στο 89' η Πύδνα Κίτρους κέρδισε με 2-0 τον Πύρασο Νέας Αγχιάλου και συνεχίζει την ανοδική της πορεία στο 2ο
όμιλο της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Απόστολου Στύλου ήταν ανώτερη των αντιπάλων της και έφτασε δίκαια στην επικράτηση.
Το "φιλμ" του αγώνα:
4' Κεφαλιά Σεχολλάρι, η μπάλα έφυγε άουτ.
6' Σουτ Καραλόπουλου από μακριά, η μπάλα έφυγε άουτ.
8' Ο Σεχολλάρι έκανε κάθετη μπαλιά στον Καραγκούνη, αυτός έκανε το σουτ στην κλειστή γωνία του Χαλάτση ο οποίος παραχώρησε κόρνερ.
12' Ο Σεχολάρι επιχείρησε από αριστερά μια σέντρα, ο Καραγκούνης δεν πρόλαβε να βρει τη μπάλα και να την προωθήσει προς την εστία του Πύρασου.
26' Μετά από σέντρα του Όττα, ο Καραγκούνης, σε σουτ μέσα από την περιοχή, σημάδεψε τον οριζόντιο δοκάρι του Χαλάτση.
29' Ο Όττα εκτέλεσε φάουλ αλλά ο Στούμπος δε μπόρεσε να σκοράρει σε άδεια εστία στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
40' Καλό σουτ του Αναστασίου, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Ταταρίδη.
45' Κόλλα, Μακράκης και Σεχολλάρι συνδυάστηκαν με τον τελευταίο να σουτάρει και τη μπάλα να χτυπάει σε σώματα αμυντικών και να καταλήγει κόρνερ.
48' Εκτέλεση φάουλ του Όττα, ο Χαλάτσης "πετάχτηκε" στο "γ" και έδιωξε.
54' Μακρινό σουτ Τρικαλόπουλου, η μπάλα έφυγε άουτ.
55' Σέντρα του Σεχολλάρι, δεν πρόλαβε ο Μακράκης και η μπάλα έφυγε άουτ.
60' Σουτ του Τσιουρέλη, η μπάλα έφυγε άουτ.
68' Ο Μαλακασιώτης, έπειτα από απόκρουση του Χατζητρακόσια, έκανε το γυριστό σουτ, η μπάλα έφυγε κόρνερ από παρέμβαση του Ταταρίδη.
74' ΓΚΟΛ! Ο Σεχολλάρι έδωσε στον Τσιούνη, αυτός τροφοδότησε το Μακράκη ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0 για την Πύδνα.
77' Σουτ του Βαγγελάκου, η μπάλα προσέκρουσε σε σώματα και έφυγε κόρνερ.
80' Γυριστό σουτ του Πλασταρά μέσα από την περιοχή, απομάκρυνε η άμυνα της Πύδνας.
86' Κόρνερ του Όττα, ο Τσιούνης έπιασε την κεφαλιά, ο Χαλάτσης απέκρουσε και ο Στούμπος με δυνατό σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα άουτ.
89' ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Τσιούνης σε αντεπίθεση για την Πύδνα πήρε τη μπάλα από τον Σεχολλάρι και με ψύχραιμο πλασέ "σφράγισε" τη νίκη, κάνοντας το 2-0.
Τέλος αγώνα

Διαιτητής ήταν ο Θεοδωρόπουλος (Φλώρινας) με βοηθούς τους Μωυσιάδη (Γρεβενών) και Δημόπουλο (Φλώρινας) που έδειξαν κίτρινες κάρτες στους Μαλακασιώτη και Χατζητρακόσια

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Πύδνα Κίτρους (Απόστολος Στύλος): Ταταρίδης, Λαζαρίδης, Κόλλα, Δημητρίου, Στούμπος, Πετρουτζέλης, Τρικαλόπουλος, Καραγκούνης (60' Τσιώμης), Σεχολλάρι, Όττα (90' Γελαδάρης), Μακράκης.
Πύρασος Νέας Αγχιάλου (Στέφανος Ξηροκώστας): Χαλάτσης, Καψιώτης, Χατζητρακόσιας, Μπόρας (82' Σαμαράς), Καραλόπουλος (34' Πλαστάρας), Στεφανής, Μαλακασιώτης (85' Βουρδάκης), Βαγγελάκος, Τσιουρέλης, Κοντοβάς, Αναστασίου.
Πηγή: katerinisport

Γ' Εθνική: Τα αποτελέσματα σε 5η και 6η αγωνιστική

Η mikriliga.com σας μετέφερε τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής σε πρώτο (άνοιξε η αυλαία το Σάββατο με ένα ματς) και δεύτερο όμιλο καθώς και της 5ης αγωνιστικής στον τέταρτο όμιλο (αναβλήθηκε ένα ματς). «Ξεκουράστηκαν» οι ομάδες του τρίτου.