Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2016

Πολύ καλή εμφάνιση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην Τιφλίδα για τον Παλαιστή του Καλαϊτζίδη Ιορδάνη των Ολύμπιων Κατερίνης

Τίμησε την Ελλάδα ο Καλαιϊτζίδης Ιορδάνης των Ολύμπιων Κατερίνης με τις πολύ καλές εμφανίσεις που έκανε στο παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης παίδων που
 διεξαχθεί την εβδομάδα που μας πέρασε στην Τιφλίδα της Γεωργίας ο Κατερινιωτης 16 χρονος γίγαντας με ύψος 1,93 και βάρος 100 κιλά εκπροσώπησε την χώρα μας μιας και είναι πρωταθλητής Ελλάδος στην βαριά κατηγορία .

Αν και είχε την χειρότερη δυνατή κλήρωση έχοντας τον πρώτο  του αγώνα με τον Πολωνό πρωταθλητή κόσμου για το 2016 ο οποίος μόλις στα τελευταία δευτερόλεπτα κατάφερε δύσκολα λαβή και κέρδισε τον αγώνα 3-0 στα σημεία .

Ο δεύτερος αγώνας ήταν ενάντια του Ρώσου πρωταθλητή Ευρώπης για το 2016 στον οποίο ο αθλητής μας αν και νικούσε στην πρώτη περίοδο έναντι του Ρώσου, τελικά έχασε στα σημεία τον αγώνα στην β περίοδο .ο Ιορδάνης άφησε να εννοηθεί ότι το μέλλον είναι μπροστά του και οι επιτυχίες με την Εθνική ομάδα δεν θα αργήσουν να έρθουν μέσα από την σκληρή δουλεία που κάνει ο ίδιος και οι συναθλητές του στο προπονητήριο των Ολυμπίων που εδρεύει στο ΤΕΙ Κατερίνης