Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου 2015

Όλυμπος Βροντούς-Όλυμπος Λεπτοκαρυάς 0-0 HD O "επεισοδιακός αγώνας της χρονιάς" 15η Α' ΕΠΣ Πιερίας

Του Νίκου Κολίτση (Metrosport.gr)

Δε θα μπορούσε να στοιχηματίσει κανείς ότι θα έκλεινε το 2015, χωρίς το Metrosport.gr να καταγράψει αποκλειστικά τον «επεισοδιακό αγώνα της χρονιάς», που έγινε τελικά στη
Βροντού, ανάμεσα στον τοπικό Όλυμπο και τον αντίστοιχο της Λεπτοκαρυάς, σε μία λευκή ισόπαλη αναμέτρηση, άνευ προηγουμένου, για τη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, με βραδυφλεγείς εκρήξεις από την αρχή του αγώνα, συρράξεις και μνημειώδεις στιχομυθίες, σπάνιες, μοναδικές και ανεπανάληπτες, με τη μερίδα του λέοντος των διαμαρτυριών να προέρχονται από την ομάδα της νότιας Πιερίας.
Το φυτίλι που άναψε τη βόμβα ήταν ένα χτύπημα, εκτός φάσης, στον Κουντουργιώτη της Λεπτοκαρυάς -χωρίς να μπορεί να αξιολογηθεί η πρόθεση του αντίπαλου ποδοσφαιριστή-, η αντίδραση του οποίου όμως προκάλεσε την αποβολή του με δεύτερη κίτρινη κάρτα, με τη συνέχεια να αποδίδεται γλαρυφά on camera (δεύτερη αποβολή για παίκτη της Λεπτοκαρυάς που είχε αντικατασταθεί και αποβολή του προπονητή της Βροντούς), με την αδρεναλίνη να έχει χτυπήσει κόκκινο, το διαιτητή και το βοηθό του να μην καταφέρνουν να διαχειριστούν επαρκώς την κατάσταση, που ευτυχώς διέσωσε η παρουσία των ψυχραιμότερων, παικτών και παραγόντων και των δύο ομάδων και πρωτίστως των διοικούντων της Βροντούς, που απέτρεψαν τη «μεταφορά» στις κερκίδες που έβραζαν, από τους οπαδούς και των δύο ομάδων.

Man of the match: Λ. Χούτας από τους φιλοξενούμενους, για τη συμβολή του στο δημιουργικό κομμάτι και στην ανασταλτική λειτουργία του παιχνιδιού των αντιπάλων και Θ. Γεωργιάδης, από τους γηπεδούχους, για την καταλυτική παρουσία του στο κέντρο της άμυνας της ομάδας του, με σωστές τοποθετήσεις και γρήγορες επεμβάσεις, κερδίζουν επάξια τον τίτλο του διακριθέντα στην αναμέτρηση

Ηighlights: ολόκληρος ο "επεισοδιακός αγώνας της χρονιάς"που θα γίνει viral, η μερική σύρραξη που ακολούθησε την αποβολή του Κουντουργιώτη της Λεπτοκαρυάς, με απολαυστικές ατάκες παικτών και διαιτητή, η συνεχής επίκληση της κάμερας του Μetrosport.gr live απ' όλους, οι διάλογοι διαιτητή, παικτών και προπονητών σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, οι ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά -μία για κάθε ομάδα-

Επικοινωνία: liviostitos@hotmail.com

Σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.