Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ -ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 49-83

Τη χειρότερη δυνατή εμφάνισή του παρουσίασε στην 4η αγωνιστική ο Βατανιακός και ηττήθηκε δίκαια από την ομάδα της Αλεξάνδρειας. Από την αρχή φάνηκαν οι αδυναμίες των γηπεδούχων. Και στο αμυντικό και στο επιθετικό κομμάτι, οι Κατερινιώτες ήταν ανεπαρκείς και δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν κάτι. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από το πρώτο λεπτό  ότι ήταν πιο πειθαρχημένοι και απέκτησαν τον έλεγχο του αγώνα. Το ημίχρονο έκλεισε με 25-40. Ανάλογο ήταν το σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο.

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ (ΤΣΑΪΤΟΥΡΙΔΗΣ):Κοτσιμπέλης 10(3), Βασιλειάδης, Γαλανός, Φαρμάκης 2, Χατζηκωνσταντίνου 2, Πόσιος 2,  Φελεκίδης 15(3), Βουτσακόπουλος 9,  Αναγνώστου 4, Τζήμας, Ανδρειάς 1, Ακερμανίδης 4.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (ΚΑΣΣΟΜΕΝΑΚΗΣ):Ρουσόπουλος 2, Παντοφλίδης 7, Σιτσάνης 2, Στογιαννόπουλος 12, Μπαλίακας 14, Αβραμίδης 10(2), Παπαγερίδης 2, Πλωμαρίτης 8, Προιος 7, Νικολόπουλος 9, Περπερίδης 2, Αλεξόπουλος 9.