Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου 2015

ΠΑΠ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ - ΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ 60-66/ Το βίντεο της κατάληξης μιας πολύ σπουδαίας νίκης

Στην παράταση κέρδισε χθες η ομάδα μπάσκετ του Κολινδρού την ομάδα του Πλαταμώνα 60-66, σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι για γερά νεύρα και δικαιολόγησε απόλυτα τον χαρακτηρισμό ντέρμπι που
είχε πριν την έναρξή του.
Αν και το ξεκίνημα ήταν μουδιασμένο για τον Κολινδρό, μιας και βρέθηκε 13 πόντους πίσω στο τέλος της  Α περιόδου, εν τούτοις στη συνέχεια προσπάθησε, έτρεξε και μείωσε στο ημίχρονο τη διαφορά (26-19).
Την τρίτη  περίοδο η διαφορά εξανεμίστηκε και την τέταρτη ο Κολινδρός πήρε κεφάλι στο σκορ αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει το μικρό προβάδισμα που απέκτησε και ισοφαρίστηκε με καλάθι δύο πόντων στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού(50-50) και ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση.
Εκεί ο ΑΣ Κολινδρός είχε πιο πολλές λύσεις και κατάφερε να φτάσει στο τέλος σε μία δύσκολη νίκη.
Νίκη που του επιτρέπει να πάει με ανεβασμένη ψυχολογία την επόμενη εβδομάδα στο γειτονικό ντέρμπι κορυφής με τον Ηρακλή Μελίκης στο ΔΑΚ Κολινδρού...

Αρκετά παράπονα από τους δύο διαιτητές είχαν και οι δύο ομάδες με τα πιο πολλά να είναι από την πλευρά του Κολινδρού

Δείτε το βίντεο από το τέλος του αγώνα με την δυνατή ιαχή των παιχτών του Κολινδρού να αντηχεί σε όλο το ΔΑΚ Λιτοχώρου όπου στη μία πλευρά του δεσπόζουν δύο πελώριες φωτογραφίες του Ολυμπιονίκη που προς τιμή του ονομάζεται "Πύρρος Δήμας"...